
№1. Конспект уроку математики для 6 класу
із використанням інноваційних технологій
Тема «Ділення звичайних дробів»
Мета: вивчити правило ділення звичайних дробів, повторити та закріпити знання і вміння виконання дій зі звичайними дробами, розвивати пізнавальну активність, логічне мислення, увагу, формувати навички усного рахунку, формувати вміння аналізувати відповіді однокласників, розвивати культуру математичного мовлення, спостережливість, уважність, виховувати дисциплінованість.
Наочне оформлення: Презентація «Ділення звичайних дробів», методичний комплекс навчального призначення для загальноосвітніх закладів Математика 6 клас, кросворд «Дроби».
Обладнання: ноутбук, проектор, дошка, роздатковий матеріал, підручник «Математика 6 клас» О.С.Істер.
ХІД УРОКУ
-
Організаційний момент
Слово учителя:
Хочу побажати вам гарного уроку,
Щоб було цікаво всім нам працювати,
Щоб хотіли дуже всі відповідати.
Щоб допомагало вам вміння міркувати
І дванадцять балів легко заробляти.
Сьогодні на уроці ми розберемо завдання домашньої роботи, при виконанні яких виникли проблеми, повторимо все, що ми вже знаємо про дроби, дії, які з ними можна виконувати і вивчимо ще одну дію зі звичайними дробами, але яку, про це дізнаєтесь пізніше.
Урок 2
Тема «Ділення звичайних дробів»
Мета уроку: розвивати вироблені вміння і навички, формувати вміння шукати шляхи розв’язання задач; розвивати логічне мислення, увагу, математичне мовлення; виховувати самостійність у навчанні, розвивати творчі і пізнавальні здібності учнів.
Тип уроку: урок формування вмінь та навичок.
Обладнання: дошка, кольорова крейда, картки-бали.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Повідомлення теми, мети та очікуваних результатів уроку.
Слово вчителя:
Всі сідайте тихо, діти!
Домовляймось – не шуміти,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаємо,
Наш урок розпочинаємо!
-
Перевірка домашнього завдання.
Консультанти перевіряють наявність домашньої роботи. Учні здійснюють взаємоперевірку домашнього завдання за зразками, записаними на дошці. У разі потреби вчитель або консультант коментують розв’язування рівняння.
-
Актуалізація опорних знань.
“Вчитись можна тільки весело.
Щоб перетравити знання, треба поглинати їх з апетитом.”